Perfect girl?

Dziewczyna idealna? Czy taka w ogóle istnieje? Idealna cera, makijaż, stylizacja. W dodatku codziennie. Plus do tego życie jak z bajki. Czy to możliwe?


Moim zdaniem to mało możliwe. Choć widzę dużo niby idealnych dziewczyn na instagramie czy facebooku. Jednak nie dajmy się zmylić. Ich życie jest idealne tylko w internecie. W realnym życiu mogą tak naprawdę mieć problemy z cerą czy problemy w rodzinie. Ideałów tak naprawdę nie ma, nie było i nigdy nie będzie.


Więc po co dążymy do bycia ideałem? Chyba po to by inni nam zazdrościli, jakie mamy perfekcyjne życie, a tak naprawdę tylko się dowartościujemy. Kolejny like na naszym profilu i już wydaje nam się świat piękniejszy. Dzisiejszy świat pędzi ku perfekcyjności w każdym calu, ale chyba zapomnieliśmy co tak naprawdę jest ważne. Ważni są bliscy, akceptacja siebie takim, jakim się jest i po prostu bycie szczęśliwym, nawet gdy wyskoczy nam wielki pryszcz na nosie. W oczach bliskich będziemy idealni nawet w piżamach i bez makijażu. Co z tego, że setki ludzi polajkuje nam zdjęcie? Pomyślcie co, byłoby gorsze- strata bliskiej osoby czy tych setek lajków. Dla mnie zdecydowanie strata kogoś bliskiego.


Wiem, że świata nie zmienię tym postem, ale może przynajmniej jedna z was, dziewczyn zrozumie, że nie musi być ideałem, by mieć szczęśliwe życie. Cieszmy się każdą chwilą, bo druga taka nam się nie przytrafi.
PS. Zdjęcia pochodzą sprzed dwóch lat.

7 komentarzy:

 1. Media kreują chude dziewczyny, z nienaganną cerą jednakże życie jest inne trzeba się akceptować. Cieszy mnie fakt że dużo osób o tym otwarcie pisze że nie ma ideałów. Miesiąc temu również pisałam o tym na swoim blogu. Pozdrawiam i zapraszam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. chyba jakieś stare zdjęcia, co? świetnie wyglądałaś :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie jestem idealem. I nigdy nie bede, kompletnie do tego nie daze, mam inne priorytety. Idealne za to mam zycie po przejsciach, ktore mi duzo dalo do myslenia, dlatego jestem w zwiazku od ponad 11 lat. I nie musze miec ladnej buzi, makijazu, czy innych przyziemnych dupereli. Liczy sie to, co ma sie w srodku. W sercu! I oby ktos w Twoim zyciu to docenil. Tego i Tobie zycze 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Według mnie powinniśmy być najlepszą wersją siebie .Pokochać siebie takim jakim jest , cieszyć się z tego , że w ogóle żyjemy...to jest niesamowite.Nie martwmy się tak bardzo wyglądem lecz korzystajmy z życia .

  http://sparklyandclassy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie ma ideałow każdy tak mowi, lecz ich szukamy;P
  Trzeba odnaleźć to co w sobie mamy najlepsze i tym przyciagac innych;)
  Zapraszam

  OdpowiedzUsuń
 6. Nikt ideałem nie jest, lecz każdy jest wyjątkowy na swój sposób!:*

  Pozdrawiamy cieplutko,
  www.twinslife.pl (klik)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie osobiście przeraża to, co dzieje się w mediach i między młodymi ludźmi. Dziewczynki, które są jeszcze dziećmi, noszą buty na obcasie, torebki i pełny makijaż. Chłopcy za to zaczęli się zachowywać i nosić, jak dziewczyny... Śmieszy mnie to i przeraża jednocześnie. Ale ja się na to nie oglądam i noszę swoje (pewnie już niemodne) włosy do pasa, a w autobusie czytam książki zamiast sprawdzać nowe samofocie znajomych na Facebooku'u (których mam 12-u).
  Tak trzymaj, kolejny mądry tekst!

  http://tumblemind.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 My dreams. , Blogger